Jak dobrać sumer stoły rehabilitacyjne, tak żeby doskonale pasowały do naszego gabinetu?

Stół rehabilitacyjny sumer to kluczowe wyposażenie każdego gabinetu do fizjoterapii. Nie zawsze każdy stół sumer będzie dobry dla każdego specjalisty. Jak dobrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, aby były dla nas najbardziej komfortowe podczas pracy. Stoły sumer są robione przez polskiego producenta i znakomicie nadają się do prowadzenia na nich terapii manualnej. Możemy wyróżnić ich kilka rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich istotna cechą jest możliwość regulacji kąta pochylenia w przedziale 0-87 stopni. Ta funkcja jest potrzebna przy regularnych ćwiczeniach, a sterowanie nią za pomocą pilota polepsza masaż fizjoterapeuty. Stół stacjonarny sumer może występować w kilkunastu kolorach. Posiadamy wielki dobór barw, dzięki czemu zwykle odnajdziemy odpowiadający nam odcień, który pasuje do naszego pokoju. Rozumiemy jak jest to istotne dlatego stoły sumer posiadają naprawdę sporą ilość barw tapicerki – nie tylko barw, ale też obić od zwykłych do dodatkowo płatnych czyli VIP, które odznaczają się powłoką antybakteryjną, ale też są odporne na plamy.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego ważna cechę jest elektryczna regulacja położenia leżanki. Jest on jednym z bardziej nowoczesnych stołów. Używany jest głównie w prywatnych gabinetach do fizjoterapii, ale zarówno do kinezyterapii personalnej.

Stoły elektryczne sumer mają regulację sprężynową zagłówka. Potrafimy nim sterować od -60 do 60 stopni. Zagłówek posiada niezwykle stabilną formę także jest odporny na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer posiada antypoślizgowe kółka, które zapewniają komfort pracy przy masażu. Konstrukcja stołu jest bezpieczna nie ślizga się, co jest szalenie istotne przy pracy fizjoterapeuty. Stoły sumer posiadają wytrzymałą ramę barwioną proszkowo, tu także możemy skorzystać z doboru odcieni, aby cała konstrukcja pasowała do naszego gabinetu. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą posiadać dodatkowo wyposażenie za opłatą:

  • Stół sumer posiada zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – posiada zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie wykorzystanie w przypadku polepszenia komfortu chorego będącego na brzuchu. Daje on takie położenie chorego aby masaż górnej części pleców był jak najbardziej sprawny i przynosił choremu przyjemność.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze dodatkowym siłownikiem o dużej sile, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wyselekcjonować odpowiedni stół rehabilitacyjny sumer musimy zachować zdrowy rozsądek i kupić, taki który będzie nam pod względem funkcjonalności najkorzystniej pasował. Stół sumer możemy zakupić już od kilkunastu tysięcy, jednak z dodatkowym wyposażeniem kwota może być wyraźnie większa. Nie zawsze opłaca się posiadać wszelkie dostępne dodatkowe wyposażenia, gdyż może się okazać, że z większość nie będziemy używać. Stoły elektryczne sumer są to przecież jedne z najkorzystniejszych stołów na rynku i cieszą się wielką sławą wśród rehabilitantów. Niektórzy będą chcieli zakupić stół elektryczny sumer, gdyż jest on dla nich najwłaściwszy. Zakres funkcji jest większy, co umożliwia pracę. Innym masażystanatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne dodatkowe wyposażenie jest dla nich zbędne lub po prostu za drogie. Musimy jako rehabilitanci wyselekcjonować odpowiednio aby stoły sumer, zadowoliły nasze wymagania w 100%.