Jaki wybrać stół do bobath, aby rehabilitacja dorosłych przebiegała komfortowo i intensywnie.

Na samym wstępie powinno się powiedzieć czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Robiona jest ona głównie u małych dzieci, ale może być również wykonywana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i poprawę napięcia mięśniowego. Zatem tak znaczące jest aby wybrać dobry stół do bobath, jaki będzie spełniał obrane przez nas zasady.

Stoły do bobatha są jak rozumiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak obecnie wybierzmy najprostszy stół bobath. Jeżeli nasza kuracja będzie opierać się na dzieciach powinniśmy zakupić stół do bobath głównie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim pracować. Wymiary leżanki są uniwersalne i mają 190 x 110 cm, które są dostosowane do pracy z dziećmi. Stół bobath posiada zwykle antypoślizgowe nóżki, które gwarantują fizjoterapeucie stabilność podczas terapii. Tego rodzaju stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Są wyposażone w stalowe, mocne ramy, które są zazwyczaj lakierowane proszkowo. Jeżeli idzie o materiał potrafimy ją osobiście wybrać. Stół bobath może posiadać kolor, taki który będzie pasował do naszego wnętrza. Jest to dość ważny element naszego designu. Tapicerka musi mieć certyfikat UE. Obicia według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na zwykłą tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Oczywiście są materiały typu VIP, które są grubsze, a komfort pacjenta jest o wiele wyższy przy fizjoterapii.

Cechują się one często super powłoką przeciwgrzybiczą, a wszystkie zabrudzenia są błyskawicznie z tego typu materiału usuwane. Stół do bobatha możemy zamówić w dowolnej konfiguracji, jednak tutaj na 100% kluczowa będzie cena. Im wyższe wyposażenie tym właśnie cena będzie wyższa.

Możemy także nabyć stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na 100% będzie cenowo droży, ale ułatwi nam pracę. Leżanka, jaka jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, umożliwi nam podnoszenie pacjenta w momencie trwania rehabilitacji. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, jaka umożliwia podparcie także potrafimy ją wybrać w paru kolorach. Tapicerka i jej kolor też dostępny jest w paru opcjach do wyboru od normalnego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Możliwość ta jest optymalna przy małym lokalu i różnych metodach pracy rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że zwykły stół bobath https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być trudne, a złożenie go i ustawienie w dogodnej pozycji, jest naprawdę dużym plusem.

Stół do bobatha możemy także doposażyć:

  • możemy zastąpić wielkość leżanki
  • dobrać kolor tapicerki i ramy
  • dokupić pilota nożnego lub tradycyjnego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy rehabilitacji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien posiadać regulacje wysokości. nabyć w sklepach elektronicznych w których jest zapewne najbogatszy ich wybór. Dobierając idealny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z ocenami w internecie jak także z ocenami masażystów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas odpowiednie gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez wiele lat. Jeżeli mamy wątpliwości warto zatelefonować do marketu lub do niego pójść, aby zapytać się o detale.