Wyselekcjonować dobry stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji czy jest to proste zadanie?

Najważniejszym sprzętem w pracy fizjoterapeuty jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii winien być poręczny i komfortowy również dla osoby masującej jak i tej robiącej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji który wybrać na co zwrócić uwagę?
Nabywając stół stacjonarny do masażu należy kierować się podstawowym założeniu, które dla każdego spośród nas na 100% będzie osobiste. Jeżeli zabieg jest twoją hobby i będzie wykonywany sporadycznie nie jest ci potrzebny luksusowy i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Jednak jeżeli codziennie przyjmujesz na nim pacjentów musisz dobrze pomyśleć jaki stół do fizjoterapii kupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile może kosztować. Najtańsze będą stoły do masażu mobilne, które często pozbawione są automatyki, bowiem jest ona ciężka. Dlatego taki stół do fizjoterapii możemy nabyć już w wartości 2 tys, złotych. Powinien on zawierać pokrowiec do noszenia, sprawnie i bezproblemowo się składać. Jego waga jest też niezwykle lekka, dzięki czemu może go każdy swobodnie przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już inna kwestia. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Niektóre spośród nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne natomiast są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, które znajdują się się na dole stołu. Najtańszą propozycja będzie tutaj stół stacjonarny do masażu, który ma regulowaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał wybrać?
Mogą być one zbudowane z drzewa albo z metalu. Aluminiowe stoły są troszkę lżejsze, dlatego doskonale będą się sprawdzały jako stoły przenośne. Stół do fizjoterapii z drzewa to przede wszystkim ciekawy wygląd oraz prostota .Takie stoły doskonale sprawdzają się więc w stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o dobrej wielkości to nieodzowny sprzęt każdego masażysty. Pracuje przy nim przez wiele godzin i| by nie obciążać nadmiernie kręgosłupa na wysokość winna być regulowana. Jest to wskazane do wykonania poprawnie zabiegu. Szerokość materaca jest też czymś niezwykle istotnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien mieć szerokości węższej niż 60 cm, ale jednocześnie za znacznie bardziej rozsądne oraz powszechne uznaje się, stoły minimum 70 cm.

Jeśli chodzi o potrzeby chorego stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na pewno o wiele komfortowo niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy nóg liczy się funkcjonalność oraz łatwy dostęp do normalnych partii ciała. Uwagę warto zatem zwrócić na obecność regulowanych elementów zezwalających na ustawienie ciała klienta w perspektywie wygodnej zarówno dla niego, jak i dla specjalisty. Dobry stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór łatwy. Najkorzystniej zasięgnąć informacji w profesjonalnym sklepie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej przydatny.