Jak wyposażyć gabinet rehabilitacyjny w niezwykłej cenie nabywając elektryczny stół do rehabilitacji

Polski stół do rehabilitacji to standardowe wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego działać. Pacjent pragnie, by masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej luksusowy dlatego tak szczególnie istotny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być wybrany nie tylko pod kątem pacjenta, lecz również by był praktyczny dla fizjoterapeuty, bo przecież on jest pracując na nim najwięcej czasu. Na naszym rynku dostępnych jest dużo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest zapewne najbardziej zaawansowanym urządzeniem i niestety najdroższym. A jest coraz częściej wyszukiwany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na wykorzystywanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na mobilny i stacjonarny. Różnica jest tu zasadnicza, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi sprawnie się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • ma specjalne wyposażenie do dobrego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • solidna konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • odpowiedni dla pacjenta
 • regulowana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co powinniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości stołu. Jest ona wyjątkowo istotna jeżeli chodzi o pracę i prowadzone zabiegi, a tym samym wpływa na doskonalszą jakość terapii i umożliwia na krótszy powrót do zdrowia.

Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma wskazuje będzie ja posiadał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać również regulacją hydrauliczna czyli kompromis między regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, stanowi ona także dosyć komfortowa w stosowaniu. Czy ilość części jakie posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy masażach? Oczywiście, że tak. to fizjoterapeuta winien ściśle opisać poziom masaży prowadzonych w gabinecie i do tego wybrać właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy poznać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji i obciążenie, wielkość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być solidny i łatwy w prowadzeniu. Są one dość duże dlatego wyposażone zostały w koła, które pomagają jego kierowanie. Oczywiście na moment masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie przesuwał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą perfekcyjne dla niemowlęta, ale dla dorosłych są one za niskie i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu optymalna to 100 cm ale dla kobiet starych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć blisko 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie dużo większy. Poszukując perfekcyjny stół rehabilitacyjny powinniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i wartość, ale przede wszystkim na komfort pracy fizjoterapeuty i pacjenta.