Jak wyszukać dobre stoły do rehabilitacji, żeby doskonale się nam na nich działało.

Stoły do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie każdego gabinetu fizjoterapeutycznego. Bez niego trudno nam będzie przeprowadzać masaże. Natomiast jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak aby spełniły nasze wymagania w 100%. Na samym wstępie powinno się zadać sobie pytanie do jakich masaży będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji możemy użyć do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako kozetki.

Należy także przemyśleć jaka grupa osób w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla kobiet starszych. Stoły do rehabilitacji główny podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji kierowane są do salonów, które prowadzą tylko i wyłącznie masaże na miejscu. Mają one trwałą i dużą konstrukcję, oraz różne dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w wyjątkowo zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na ilość elementów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ustawienia daje bowiem nam konkretniejszy komfort oraz wygodę działania oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, które mają np 3 części regulowane pozwalają nam skuteczniejsze ułożenie pacjenta, oraz duży komfort w momencie pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które mają od 5-7 łamań. Są one bardzo praktyczne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają również specjalne wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort pacjenta, ale również wycięcie na buzię w zagłówku. Jeśli zabieg jest realizowany na kręgosłup ułożenie pacjenta jest szczególnie istotne. Konstrukcja stołu jest także szczególnie ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeśli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić między salami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przesunąć. Kółka możemy blokować na czas masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji mobilne- jak sama nazwa wskazuje umiemy je przewozić i zabieg wykonać w mieszkaniu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich istotną właściwością jest niska waga, aby łatwo się go przewoziło. Są one wyprodukowane ze stabilnego antybakteryjnego materiału oraz łatwo się je składa. Sporo spośród nich ma specjalne pokrowce, tak aby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne powinny być też bezpieczne w czasie masażu, dlatego przed kupnem musimy dokładnie porównać modele.

Wybór na rynku jest niewątpliwie spory. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 możemy nabyć w dobrych cenach, ale im więcej| będą miały funkcji tym niestety wartość będzie wyższa. Jednak wyselekcjonowanie dobrego modelu powinien być oparty o głęboką analizę wszystkich dostępnych modeli i wybrany dobrze przez fizjoterapeutę.