Jak dobrać stół do rehabilitacji aby wygodnie się na nim wykonywało prace?

By wybrać korzystne stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na dużo jego funkcji. Powinno się na nim działać komfortowo fizjoterapeucie, ale także pacjent powinien poczuć się komfortowo. Stół do masażu to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu. Wszak jego zakup nie jest łatwe. Należy wziąć pod uwagę sporo parametrów jak wielkość, regulację oraz jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji to pewnego rodzaju wizytówka naszego gabinetu, a nawet kliniki, dlatego warto wybrać model, który będzie się doskonale reprezentował się. Stół do rehabilitacji możemy normalnie podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i przenośne. Stół do masażu, który jest przenośny musi mieć sporo udogodnień, aby swobodnie można było go spakować i przewieźć. Powinien mieć pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w czasie transportu. Ogromną zaletą będzie jego masa im lżejszy tymże korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne świetnie sprawdzają się wśród rehabilitantów, jacy realizują masaże w domach klientów również często muszą go transportować. Cena takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić zwyczajnie na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która mają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość dostosowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na odpowiedniej dla nas wysokości nawet w ciągu masażu. Stół do rehabilitacji winien dysponować odpowiednią ilość segmentów. Modyfikacja ich położenia daje bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu.

Odpowiedniejsze ułożenie pacjenta pozwala bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała i przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji winien być też pokryty takim materiałem, aby można było go swobodnie czyścić. Jeśli stół do masażu jest użytkowany w klinice, a my jako gospodarze chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego lokum toż niewątpliwie są one w wielu kolorach. Pamiętajmy jednak, aby wybrać ton i obicie, jakie jest wytrzymałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w optymalnym kolorze, aby komponowały się doskonale z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest też wysokość stołu, która winna być regulowana, nie tylko dla pacjenta lecz przede wszystkim dla fizjoterapeuty. On właśnie spędza nad nim wiele godzin i musi czuć się komfortowo.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości gabinetów to gdzieś 120 cm. Jest on wygodny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie sprawa prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu wskazany w czasie pracy rehabilitanta, dlatego warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać najodpowiedniejszy dla nas.