Bańki gumowe na cellulit kiedy najlepiej jest je używać? Czy warto wykonywać zabieg samemu?

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz większym zainteresowaniem. Efekty są naprawdę szybkie także możemy je ujrzeć już po kilkunastu tygodniach używania. Bańki gumowe nie tylko uelastyczniają skórę pośladków lub brzucha, ale również mogą wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zlikwidować rozstępy – bańki gumowe na cellulit. Masaż odbywa się również na bóle mięśni i świetnie rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe to forma baniek próżniowych, których metoda , toż zaciąganie tkanki pod powstałym ciśnieniem. Są one przeważnie wytworzone z gumy czy sylikonu, jednak również możemy spotkać takie wytworzone ze szkła lub bambusa. Bańki gumowe na cellulit https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 występują w rozmaitych rozmiarach, dzięki czemu możemy dobrać ich moc do wybranej przez nas części ciała:

  • o średnicy 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu dużych partii pośladki czy brzuch
  • o średnicy 2-5 cm bańki chińskie gumowe dobrze sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak obsługiwać?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra winna być starannie nawilżona specjalnymi kremami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przyłóż do wyselekcjonowanej części ciała i usuń nadmiar powietrza. Kształt który posiadają bańki chińskie gumowe pozwala regulować energię z którą bańka gumowa jest zasysana do pośladka
  • 3. Długość masażu jest określony od części ciała. Masaż bańką chińską winien trwać od 15 do 30 minut. Wolno go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Pełna seria zawiera zwykle około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt wielka moc zastosowana przy masażu może wywołać pojawienie się siniaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze twarz.

W jaki celu są używać bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są niezwykle efektywnym zabiegiem do walki z rozstępami czy cellulitem. Jest zatem forma nieinwazyjna i niedroga, dlatego coraz więcej osób z niej korzysta. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po paru spotkaniach daje efekty. Dzięki niemu nasza twarz staje się elastyczna i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna robić się mniejsza. Masaż polepsza mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, a cera staje się gładsza i silniejsza.


Bańki gumowe są również używane w leczeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale również zmieszają napięcie spowodowane stojącym sposobem życia. Masaż nie winien być robiony, u kobiet z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w kierunkach medycznych możemy wykorzystać w:

  • dolegliwościach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • dolegliwościach mięśniowych;
  • dolegliwościach płucnych;
  • kłopotach ukrwienia danej okolicy.

Czy bańki gumowe na cellulit powinniśmy wykorzystywać sami w mieszkaniu?
Pewnie tak, lecz przed zabiegiem winniśmy się stosownie do niego przygotować. Umyć, osuszyć skórę, jak też właściwie ją nawilżyć olejkami gdy np. jojoba, kokosowy. Bańki gumowe winny mieć temperaturę około 40 stopni, zatem doskonale jest ją przed masażem namoczyć w gorącej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże należy pamiętać, żeby zabieg zrobić zawsze w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa winnym być zasysane w najniższym miejscu i okrągłymi ruchami masaż winien być kierowany ku górze. Miejmy na uwadze, że pojedynczy masaż nie zrobi cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby efekty były faktycznie wyjątkowe.